8 странных моментов решения Кабмина о снижении цены отопления

Алексей Кучеренко
Алексей Кучеренко

Спробую викласти простою мовою.
1. «Уряд ухвалив рішення, яке дозволяє (!!!) зменшити суму в платіжці за тепло на 30%». Тобто, до цього моменту Уряд свідомо чи в силу непрофесійності не дозволяв зменшувати тарифи на тепло?!
2. В силу об’єктивних підстав ще з травня цього року ціна на газ на Європейських ринках значно зменшилася. Це дозволило закуповувати та закачувати влітку так званий «реверсний» газ за значно меншими цінами, ніж минулого року.
Яка в цьому заслуга Уряду?!
3. Згідно з вищезгаданою постановою підприємства теплокомуненерго МОЖУТЬ (не зобов’язані!) ініціювати перегляд тарифів та зменшення нарахувань.
Виходить - в Україні можна абсолютно безкарно виставляти людям рахунки за економічно необґрунтованими завищеними тарифами?!
Хто і в який спосіб буде відповідати за це зухвале порушення закону?!
4. Ціни на газ зменшилися давно - чому лише зараз, «під ялинку» Уряд вирішив зробити цей «подарунок» українцям?! Чому це робиться в кабінеті президента?!
5. Чи означає це «пониження» разом із командою на пониження цін на пальне з боку президента те, що саме президент Зеленський тепер несе відповідальність за ціноутворення на енергетичних ринках?!
Чи розуміє Пан Володимир, що рано чи піздно тарифи будуть і підвищуватися?!)
6. Чи розуміє прем’єр Гончарук, що пониження тарифів на 30% і «зменшення платіжки на 200-300 грн» - це методологічно і арифметично різні речі?!
7. Про який ринок газу для підприємств теплопостачання говорить Міністр Бабак за наявності 42 млрд боргів перед Нафтогазом?! Вона давно була на «ринку»?!
8. Чи знаєте ви, урядовці, що давно вже немає послуги «опалення», а є послуга «постачання теплової енергії»?! А це так само принципово різні речі!

З Новим Роком, що наступає - шановні наші керманичі!))